Siatkarskie zespoły TKS Tychy odniosły zwycięstwa w miniony weekend. Tyszanki wygrały w Mikołowie, a tyszanie u siebie z JSW KOKS Radlin.

Zarówno Panie, jak i Panowie swoje mecze wygrali zasłużenie i pewnie. Szczególnie mecz w Mikołowie był bardzo jednostronny.

Kobiecy zespół TKS Tychy występujący w III lidze grał z KS Burza Borowa Wieś MOSiR Mikołów. Tyszanki od początku spotkania narzuciły swój rytm gry, którego gospodynie nie mogły przełamać. O ile w pierwszych dwóch setach, wygranych przez TKS 25:18 i 25:19, KS Burza próbowała nawiązać równorzędną walkę, to w trzecim tyszanki całkowicie rozbiły rywalki. Set wygranych do 9 (!) pokazał tylko różnice między obiema ekipami.

10451122_937458956267888_7642914345867390797_n

KS Burza Borowa Wieś MOSiR Mikołów – TKS TYCHY 0:3 (18:25 19:25 9:25).

Męski zespół TKS Tychy miał nieco trudniejsze zadanie. Tyszanie podejmowali KS JSW KOKS Radlin i również w pierwszych setach narzucili swój rytm. Wygrane do 17 i 18 jednak podrażniły rywali, którzy w trzeciej partii nawiązali walkę. Najdłuższy set tego spotkania zakończył się wyniki 28:26 dla radlinian. W czwartym secie kibice również oglądali wyrównaną walkę, w której ostatecznie lepszy był TKS wygrywając tę partię 26:24 a mecz 3:1.

TKS TYCHY – KS JSW KOKS RADLIN 3:1 (25:17 25:18 26:28 26:24).