Atomówki GKS Tychy mają za sobą pierwszy mecz o brązowy medal mistrzostw Polski. Tyszanki pokonały u siebie Kojotki Naprzód Janów 3:2 i są o krok od największego sukcesu ostatnich lat.

W trakcie sezonu zasadniczego mecze obu zespołów zawsze był ciekawe i wyrównane. Nie inaczej mogło być w „małym finale”, gdzie pierwszy pojedynek trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Podopieczne Dariusza Garbocza miały w pamięci mecze o brąz z poprzedniego sezonu. Wówczas do Kojotki były górą, więc tyszanki chciały wziąć rewanż na rywalkach. Dlatego też do meczu podeszły mocno skoncentrowane i zmotywowane.

20170204_150012

Od początku na tafli było sporo walki, która głównie toczyła się w środkowej strefie. Sytuacji podbramkowych nie było zbyt wiele, a pierwsze do ataku przystąpiły gospodynie. W 11. min. Sylwia Łaskawska wyjechała zza bramki Kojotek i precyzyjnym uderzeniem otworzyła wynika. Po nieco ponad kwadransie gry tyszanki popełniły błąd przy wyprowadzaniu krążka i Małgorzata Burda skapitulowała. Jeszcze przed przerwą jednak Atomówki wyszły na prowadzenie, a gola zdobyła niezawodna Katarzyna Frąckowiak.

Drugiej tercji Atomówki nie zaliczą do udanych, bowiem od początku to rywalki wypracowały sobie przewagę. Goniąc wynik mocno naciskały defensywę tyszanek, która radziła sobie z atakami do 33. min. Wówczas Paulina Kulas została rzucona na bramkę i opuściła taflę, a Dariusz Garbocz musiał dokonać roszad w składzie. Rywalki to wykorzystały i doprowadziły do remisu.

IMG_7007

Agresywna gra rywalek była wodą na młyn tyszanek, które w trzeciej tercji pokazały klasę. W 55. min. Atomówki wykorzystały grę w przewadze i za sprawą Łaskawskiej objęły prowadzenie. Mimo nacisków Kojotek gospodynie utrzymały prowadzenie i wygrały z Kojotkami Naprzód Janów 3:2. Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie w Janowie już w sobotę (18.03.).

Atomówki GKS Tychy – Kojotki Naprzód Janów 3:2 (2:1,0:1, 1:0). Bramki: Sylwia Łaskawska 2, Katarzyna Frąckowiak.