Ruszyły rozgrywki futbolu amerykańskiego w Polsce. Tychy Falcons na inaugurację pokonali w Derbach Śląska Silesia Rebels Katowice 36:28.

Pojedynek rozgrywany na Falcons Field zapowiadał się bardzo interesująco. Mecze pomiędzy Falcons i Silesia Rebels Katowice zawsze wzbudzały w kibicach szczególne emocje. Sokoły w poprzednim roku w meczu otwarcia sezonu ulegli Rebeliantom, więc teraz chcieli wziąć rewanż.

Pierwszy atak należał do miejscowych, którzy dobywali kolejne jardy, by zdobyć punkty po solowym biegu Camerona Yowella. Podwyższenie za jedno oczko było dziełem Krystiana Kowalczyka. Goście niemal natychmiast odpowiedzieli i doprowadzili do wyrównania. Drugą kwartę również doskonale rozpoczęli zawodnicy Falcons, a kolejny touchdown zaliczył rozgrywający Sokołów. Kowalczyk ponownie popisał się celnym kopnięciem, podwyższając prowadzenie.

Rebels próbowali odpowiedzieć, ale Kosiorowski przechwycił ich podanie zatrzymując atak. Akcja przeniosła się na drugą stronę boiska, ale tyszanie zaliczyli tylko „field goala” zdobywając trzy punkty. Goście przed przerwą jeszcze zmniejszyli stratę, ale Falcons po dwóch kwartach prowadzili 17:14. Drugą część spotkania od zdobyczy punktowych rozpoczęli przyjezdni, dzięki czemu wyszli na prowadzenie.

Długo go jednak nie utrzymali, bo Falcons odrobili stratę z nawiązką dzięki akcji biegowej Aleksandra Dądy, który musiał zastąpić na boisku Yowella. Podwyższenie za jeden tradycyjnie było dziełem Kowalczyka. W czwartej kwarcie dwa kolejne przyłożenia po podaniach Yowella zaliczył MVP spotkania – Dąda. Sokołom w obu przypadkach nie udały się podwyższenia, ale mimo to prowadzili już 34:21. Goście podjęli walkę o korzystny wynik, ale udało im się tylko zmniejszyć stratę do ośmiu punktów.

Tychy Falcons kolejny ligowy mecz rozegrają na wyjeździe. Następnym rywalem Sokołów będzie mistrz Polski – Lowlanders Białystok. Mecz odbędzie się w sobotę, 15. kwietnia o godz. 15:00.

Tychy Falcons — Silesia Rebels Katowice 36:28 (7:7, 10:7, 7:7, 14:7).

I kwarta
7:0 – przyłożenie po akcji biegowej #12 Cameron Yowell (udane podwyższenie za 1 punkt #84 Krystiana Kowalczyka)
7:7 – przyłożenie po podaniu #1 Davida Jamesa do #6 Leonarda Sophoclisa (udane podwyższenie za 1 punkt #84 Roberta Szmielaka)

II kwarta
17:7 – field goal w wykonaniu #84 Krystiana Kowalczyka
17:14 – przyłożenie po podaniu #1 Davida Jamesa do #84 Roberta Szmielaka (udane podwyższenie za 1 punkt #84 Roberta Szmielaka)

III kwarta
24:21 – przyłożenie po akcji biegowej #11 Aleksandra Dądy (udane podwyższenie za 1 punkt #84 Krystiana Kowalczyka)

IV kwarta
30:21 – przyłożenie po podaniu #12 Cameron Yowell do #11 Aleksandra Dądy (nieudane podwyższenie)
36:28 – przyłożenie po akcji biegowej #25 Bartosza Słomki (udane podwyższenie za 1 punkt #84 Roberta Szmielaka)