Tychy Falcons mają za sobą kolejny mecz w PFL. Sokoły wygrali wyjazdowe starcie z Warsaw Mets 55:43.

Tyszanie jechali do Warszawy po zwycięstwo. Ich motywacja widoczna była już od początku gry, którą próbowali zdominować.

Po pierwszej kwarcie Sokoły prowadziły 14:8. Druga była bardziej wyrównana, ale tyszanie utrzymali prowadzenie do przerwy. Po przerwie Metsi wrócili do gry i objęli jednopunktowe prowadzenie. To jednak było dla Falcons jak zimny prysznic, a w decydującej partii tyszanie przechylili szale zwycięstwa na swoją korzyść.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Mateusz Patalas, a MVP XXL – Krzysztof Richter.

Tychy Falcons awansowali na czwarte miejsce i są blisko fazy pucharowej. W kolejnym meczu tyszanie podejmą Silesia Rebels Katowice. Spotkanie rozegrane zostanie na boisku przy placu Zbawiciela 25 czerwca.

Warsaw Mets – Tychy Falcons 43:55 (8:14; 13:13; 14:7; 8:15).