Brak pierwszego ataku nie przeszkodził hokeistom GKS Tychy w efektownym pokonaniu Unii Oświęcim w ostatnim meczu sparingowym przed startem rozgrywek ligowych. Tyszanie wygrali 5:2, a hattricka na swoim koncie zapisał Bartłomiej Jeziorski.

Andriej Sidorienko w Oświęcimiu dał odpocząć trójce swoich napastników – Adrianowi Łyszczarczykowi, Romanowi Racowi i Christianowi Mroczkowskiemu, którzy tworzą jeden atak. To jednak nie stanęło na drodze „Trójkolorowych” do odniesienia efektowej wygranej.

Ciężar zdobywania goli wziął na siebie wychowanek MOSM Tychy – Bartłomiej Jeziorski, który już w trzeciej min. wyprowadził zespół na prowadzenie. Na kolejne gole długo kazali czekać gracze obu ekip, ale w końcówce pierwszej tercji padły jeszcze dwa. Najpierw okres gry w przewadze wykorzystali tyszanie, a na listę strzelców wpisał się Jakub Bukowski. Miejscowi odpowiedzieli 49 sek. przed przerwą, również wykorzystując przewagę.

W drugiej partii padł tylko jeden gol, którego autorem był Jeziorski. Tyszanie wówczas ponownie wykorzystali osłabienie rywala. Trzecią tercję GKS Tychy również dobrze rozpoczął co dwie poprzednie, bo po niespełna czterech min. Jeziorski skompletował hattricka. Pięć min. później odpowiedzieli zawodnicy Unii, a wynik spotkania ustanowił Pavel Padakin półtorej min. przed końcem spotkania. Dwa ostatnie gole zespoły strzeliły grając w przewagach.

„Trójkolorowi” wzorowo zdali więc ostatni egzamin przed startem rozgrywek ligowych. Tyszanie w pierwszym meczu podejmą Podhale Nowy Targ (piątek, 08.09., godz. 18:00).

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
0:1 Bartłomiej Jeziorski – Pavel Padakin (02:34)
0:2 Jakub Bukowski – Bartłomiej Jeziorski – Illia Korenchuk (16:33) 5/4
1:2 Andrei Deniskin – Kalle Valtola (19:12) 5/4
1:3 Bartłomiej Jeziorski – Filip Komorski (21:20) 5/4
1:4 Bartłomiej Jeziorski – Pavel Padakin (42:49)
2:4 Sebastian Kowalówka – Henry Karjalainen – Kalle Valtola (47:21) 5/4
2:5 Pavel Padakin (58:34) 5/4

GKS Tychy: Fucik (Lewartowski) – Jaśkiewicz, Kaskinen; Padakin, Komorski, Jezirski – Bizacki, Pociecha; Jansson, Turkin, Korenchuk – Ciura, Jaromersky; Gościński, Galant, Marzec – Sobecki, Bryk; Bukowski, Ubowski, Krzyżek oraz Kucharski.