W miniony weekend Dagmara Drabik i Laura Choma wzięły udział w Mistrzostwach Polski MTB XCO. Tylko druga z wymienionych zdobyła medal.

Laura Choma startowała dzień przed zawodami głównymi w kategorii wiekowej 8-10 lat. Tyszanka rewelacyjnie pokonała wymagającą trasę zdobywając ostatecznie trzecią pozycję i brązowy medal.

Zawodniczki i zawodnicy startujący w wyścigu głównym Mistrzostw Polski MTB XCO musieli walczyć nie tylko z rywalami, ale również i blisko 35 stopniowym upale. Dagmara Drabik rywalizowała w kat. Elita kobiet. Wymagająca trasa i żar lejący się z nieba nie pozwoliły na walkę o strefę medalową, a samo pokonanie trasy w dobrym czasie było sukcesem. Tyszanka wyścig ukończyła na piątej pozycji wśród zawodniczek do 23 roku życia.

Teraz zawodniczka ma dłuższą przerwę w startach, bowiem dopiero za dwa tygodnie rozpoczyna się druga część sezonu. Głównym celem jest obrona prowadzenia w Pucharze Szlaku solnego.