W miniony weekend kajakarze MOSM Tychy ponownie rywalizowali na torze regatowym Malta w Poznaniu. Tyszanie wywalczyli dwa medale.

Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym rozgrywane były przy pięknej pogodzie, która jednak mocno dała w kość zawodnikom. Wysoka temperatura nie ułatwiała walki o medale.

Zawodnicy MOSM Tychy jednak spisali się bardzo przyzwoicie wywalczając dwa medale. W kat. K-1 młodzików na dystansie 11,7 km startował Borys Boba, który wyścig ukończył na drugiej pozycji wywalczając srebrny medal. Srebro wywalczył też duet Wojciech Mielnik i Karol Szczepanek, którzy walczyli w K-2 juniorów na dystansie 22,2 km.

Obaj zawodnicy też dobrze spisali się w indywidualnych startach na tym samym dystansie. Wojciech Mielnik był czwarty, zaś Karol Szczepanek siódmy.