Mistrzostwa Polski Amatorów w hokeju na lodzie weszły w decydującą fazę. Najbardziej emocjonującym meczem ćwierćfinałowym były derby między Wolves i Knights.

Pojedynek aktualnego mistrza Polski z organizatorami ściągnął na trybuny mnóstwo kibiców, którzy.. nie mieli prawa narzekać na brak emocji! Od początku spotkanie było niezwykle emocjonujące.

Pierwsi na prowadzenie wyszli gracze Wolves, a na listę strzelców wpisał się Ochmanek. W bramce „Rycerzy” dwoił się i troił Kopciara, a jego koledzy wyprowadzali bardzo niebezpieczne kontry Jedna z nich zakończyła się golem Pyki. Zawodnicy obu zespołów nie oszczędzali się, często też łapiąc kary. W drugiej połowie Ochmanek drugi raz pokonał Kopciarę, a Rycerzom nie udało się doprowadzić do wyrównania mimo gry w podwójnej przewadze przez ostatnią minutę gry.

W pozostałych meczach ćwierćfinałowych Wojownicy Oświęcim 5:1 rozbili Polonię Bytom, Mad Dogs Sopot 5:2 GKH Gdynia, a Naprzód Janów pokonał 2:1 Unię Oświęcim. Aktualnie rozgrywane są mecze o utrzymanie pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec i Dragons Gdańsk oraz Oliwia Hockey Team i Vikings Oświęcim.

Mecze półfinałowe rozegrane są dzisiaj wieczorem. O godz. 19:00 Wolves Tychy zagrają z Wojownikami Oświęcim, a o 21:00 Mad Dogs Sopot z Naprzodem Janów. Mecz o trzecie miejsce zaplanowany jest na jutro (niedziela, 16.04.) na godz. 10:00, a wielki finał na 12:00.

Organizatorem i gospodarzem turnieju jest zespół Tychy Knights oraz Klub Sportowy Viking Tychy, przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Tychach oraz Federacją Amatorskich Drużyn Hokeja.