Siatkarze TKS Tychy zainaugurowali rozgrywki ligowe. Tyszanie na początek pokonali na wyjeździe MKS MTS Winnera Czechowice-Dziedzice 3:2.

Podopieczni Marcina Nycza dopiero od drugiej kolejki rozpoczęli sezon ligowy. Tyszanie przed tygodniem przełożyli mecz na prośbę rywali, a w drugiej partii od razu odnieśli zwycięstwo.

siatka1

Pojedynek w Czechowcach-Dziedzicach był bardzo wyrównany i zacięty. Pierwszego seta tyszanie wygrali do 21, ale postawa gospodarzy zapowiadała trudną przeprawę TKS. Druga i trzecia partia tylko to potwierdziły. Gospodarze zagrali bardzo dobrze w ofensywie i kapitalnie radzili sobie z atakami tyszan. Ostatecznie wygrali sety do 16 i 14.

Marcin Nycz musiał szybko wstrząsnąć zespołem, którzy już w czwartym secie pokazał charakter. Pomimo dobrej postawy gospodarzy TKS Tychy wygrał tę część do 22 i doprowadził do tie-breaku. W nim tyszanie już zagrali tak jak zakładał trener i wygrali do 9, a całe spotkanie 3:2.

MKS MTS Winner Czechowice-Dziedzice – TKS Tychy 2:3 (21:25, 25:16, 25:14, 22:25, 9:15).