Hokeiści GKS Tychy awansem rozegrali wyjazdowy mecz z Podhalem Nowy Targ. „Szarotki” drugi raz okazały się lepsze od tyszan wygrywając 4:2.

Tyszanie do meczu podeszli podwójnie zmotywowani. Była to dla nich okazja do rewanżu, a także okazja do sprawdzenia swojej formy przed zbliżającym się Pucharem Kontynentalnym.

GKS Tychy - SMS PZHL U20 Sosnowiec

Jednak to nowotarżanie od początku gry przeważali, choć w ich składzie brakowało kilku podstawowych graczy. Doskonale w bramce spisywał się też bramkarz, który wygrywał wszystkie pojedynki z równie aktywnymi tyszanami. Stefan Zigardy również zachował czyste konto i na przerwę zespoły zeszły z bezbramkowym remisem.

Drugą część gry kapitalnie rozpoczęli gospodarze. Czterech min. potrzebowali by wyjść na prowadzenie, a po kolejnych dwóch je podwyższyli. Oba gole zdobył Jarmo Jokila, który najpierw ulokował krążek w okienku bramki Zigardiego, a następnie wykorzystał podanie Krzysztofa Zapały.

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ

Tyszanie byli mocno podrażnieni takim obrotem spraw i w trzeciej tercji ruszyli do odrabiania strat. Pierwsi cios zadali jednak gospodarze, a na listę strzelców uderzeniem między parkanami wpisał się Mateusz Michalski. Wraz z upływem czasu gospodarze grali coraz brutalniej i… bezmyślniej. Ostre faule kończyły się karami, a podwójną przewagę wykorzystał Martin Vozdecky. Końcówkę spotkania GKS grał w przewadze, a gra z wycofanym bramkarzem dała gola Jaroslava Kristka. Gola wyrównującego jednak tyszanie nie zdobyli, za to hattricka skompletował strzałem do pustej bramki Jokila.

TatrySki Podhale Nowy Targ – GKS Tychy (0:0, 2:0, 2:2)
1:0 Jarmo Jokila (23:58)
2:0 Jarmo Jokila – Krzysztof Zapała (26:05) 4/5
3:0 Mateusz Michalski – Bartłomiej Neupauer (46:49)
3:1 Martin Vozdecky – Bartłomiej Pociecha (49:09)
3:2 Jaroslav Kristek – Jarosław Rzeszutko (57:03) 6/3
4:2 Jarmo Jokila 59:04) do pustej bramki

GKS Tychy: Stefan Zigardy (Kamil Kosowski) – Petr Kubos, Bartosz Ciura; Barłomiej Jeziorski, Filip Komorski, Jozef Vitek – Miroslav Zatko, Michał Kotlorz; Mateusz Bepierszcz, Kamil Kalinowski, Radosław Galant – Mateusz Bryk, Bartłomiej Pociecha; Martin Vozdecky, Jaroslav Kristek, Michał Woźnica – Kamil Górny, Remigiusz Gazda; Jakub Witecki, Jarosław Rzeszutko, Adam Bagiński.