JKH GKS Jastrzębie przerwał zwycięską serię GKS Tychy. Tyszanie przegrali wyjazdowy mecz 2:4, tracąc dwa gole w końcówce spotkania.

Spotkanie w Jastrzębiu zapowiadało się bardzo ciekawie. Ciągle bowiem trwa walka o miejsca dające start w Pucharze Polski.

Pierwsza tercja stała na dobrym poziomie, a gra była bardzo żywa. Obie ekipy stwarzały sobie okazje do zdobycia goli, ale doskonale spisywali się bramkarze. Po zmianie stron działo się jeszcze więcej, a kibice przede wszystkim zobaczyli gole. Po pół godzinie gry „Trójkolorowi” zdobyli gola, a prowadzenie dał Mateusz Gościński. Mimo powadzenia tyszanie nie trzymali nerwów na wodzy i łapali niepotrzebne wykluczenia. W 33. min. właśnie grając w przewadze miejscowi doprowadzili do wyrównania.

Remis jednak długo się nie utrzymał, bo zaledwie 26 sek. Wówczas krążek przy krótkim słupku bramki jastrzębian posłał Olli Kaskinen. Po zmianie stron tyszanie mieli dobrą okazję do podwyższenia prowadzenia, ale zmarnowali kolejny okres gry w przewadze. W odpowiedzi miejscowi doprowadzili do wyrównania. Zawodnicy JKH GKS postanowili iść za ciosem i szukali kolejnych goli. W 59. min. pierwszy raz w tym meczu wyszli na prowadzenie, a kilka chwil później ulokowali krążek w pustej bramce tyszan.

GKS Tychy aktualnie zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Kolejny mecz zespół Pekki Tirkkonena rozegra przed własną publicznością. Tyszanie jutro (niedziela, 28.10.) o godz. 17:00 podejmować będą Ciarko STS Sanok.

JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)
0:1 Mateusz Gościński – Alan Łyszczarczyk – Bartłomiej Pociecha (29:06)
1:1 Dominik Paś – Ratislav Spirko – Marcin Kolusz (32:52) 5/4
1:2 Olli Kaskinen – Roman Rac – Christian Mroczkowski (33:18)
2:2 Marcin Kolusz – Ratislav Spirko – Arkadiusz Kostek (52:54)
3:2 Petteri Viinikainen – Marcin Kolusz – Ratislav Spirko (58:43)
4:2 Dominik Paś – Arkadiusz Kostek (59:34) do pustej bramki

GKS Tychy: Fucik (Lewartowski) – Jaśkiewicz, Kaskinen; Jeziorski, Komorski, Łyszczarczyk – Jaromersky, Nilsson; Mroczkowski, Rac, Korenchuk – Pociecha, Ciura; Gościński, Ubowski, Padakin – Bizacki, Bukowski, Krzyżek, Kucharski, Marzec.