Siatkarki TKS Tychy, podobnie jak ich koledzy, udanie rozpoczęły siatkarski rok 2014. Tyszanki pokonały UKS Jedynkę ERBUD Rybnik 3:1.

Wyjazdowy pojedynek nie był spacerkiem dla podopiecznych Jacka Barana i Krzysztofa Pałki. Pierwszy set był bardzo wyrównany, ale szczęśliwie zakończył się dla zespołu gospodarzy, który wygrał 26:24.

Druga partia również była zacięta, ale końcówka zdecydowanie bardziej dramatyczna. Przy stanie 24:23 dla Jedynki ERBUD zablokowana piłka przez tyszanki leciała w aut, ale rywalka chciała ją odbić, dzięki czemu to TKS zdobył punkt. Sytuacja ta niejako zmusiła tyszanki do odwrócenia losów seta i wygrania 27:25.

Rysunek2

Kolejne sety odbywały się już pod dyktando zawodniczek TKS Tychy. W trzecim secie zespół duetu Pałka-Baran wygrał do 17, a w czwartym do 22.

Przed tyszankami ciężki tydzień, bowiem już w środę rozegrają zaległe spotkanie. TKS podejmować będzie lidera – UKS Dębowianka Dębowiec. W niedzielę natomiast zagrają na wyjeździe z KS Burza Borowa Wieś MOSiR Mikołów.

UKS Jedynka ERBUD Rybnik – TKS Tychy 1:3 (26:24, 25:27, 17:25, 22:25).