Siatkarze TKS Nascon Kopex Tychy pewnie pokonali 3:0 Rafako Racibórz i awansowali do drugiego etapu fazy play-off.

Podopieczni Grzegorza Słabego dwa spotkania w Tychach wygrali po potwornych mękach. Dlatego nikt nie spodziewał się tak łatwej przeprawy w Raciborzu.

Jednak tyszanie od początku meczu byli bardzo skoncentrowani i niemal nie popełniali błędów. Dzięki temu pierwszego seta wygrali do 16, a jak się później okazało była to namiastka dominacji TKS Tychy.

W drugim i trzecim secie zespół gospodarzy niemal nie istniał. Tyszanie całkowicie dominowali, a gospodarze najwięcej problemów mieli z kapitalną dzisiejszego dnia zagrywką. Piłki, które odebrali rywale, gracze TKS blokowali zdobywając kolejne punkty. Przewagę tyszan szczególnie było widać w trzecim secie, kiedy to w pewnym momencie było 18:3.

Tyszanie wygrali trzeci mecz, dzięki czemu awansowali do dalszej fazy walki o I ligę. Pierwsze mecze kolejnej fazy 20. i 21. kwietnia w Tychach, a rywalem zespołu Grzegorza Słabego będzie KS Milicz, który w trzech spotkaniach pokonał Juvenię WAKMET Głuchołazy.

AZS Rafako Racibórz – TKS Nascon Kopex Tychy 0:3 16:25, 14:25, 12:25
TKS: Kiwior, Miller, Kozioł, Owczarski, Kupisz, Roch i Siewiorek – libero.