Mistrz Tyskiej Ligi Szóstek – Hiacynt Tychy zaliczył kolejną wpadkę. Samodzielnym liderem tabeli został zespół Luz Blues team.

Ostatnia kolejka Tyskiej Ligi Szóstek stanęła pod znakiem wpadki obrońców tytułu – Hiacyntu Tychy. Dzięki temu Luz Blues Team został samodzielnym liderem.

Hiacynt na zakończenie dziewiątej kolejki ligowej mierzył się w szlagierowym pojedynku z trzecim w tabeli FC Under Forest. Spotkanie to stało na niezłym poziomie, choć skuteczność stała na niskim poziomie. Pierwsi gola zdobyli zawodnicy FC Under Forest, którzy wydawali się kontrolować przebieg gry. Po kwadransie mistrz doprowadził do wyrównania. Ostatnie słowo należało jednak do trzeciej drużyny Tyskiej Ligi Szóstek, która mimo wielu prób Hiacyntu w końcówce ostatecznie odniosła cenne zwycięstwo.

Na wpadce obrońców tytułu skorzystał zespół Luz Blues Team, który mierzył się z Laga Bonito. Główny kandydat do detronizacji Hiacyntu wygrał 6:3. Do przerwy jednak dwukrotnie na prowadzenie wychodziła ekipa Laga Bonito, ale ostatecznie po pierwszej połowie widniał remis 2:2. Po zmianie stron jednak błędy defensywy bezlitośnie wykorzystywał lider i w pełni zasłużenie wygrał zostając samodzielnym liderem Tyskiej Ligi szóstek.

W dziewiątej serii gier swoje mecze wygrały zespoły Amsterdam Duet Team 6:0 z Emmanuel Olisadebe, Apex Football 5:3 z Oszołomami, Tyskie Dziady 8:1 z WKS Orłem, Olimpia 4:3 z Alliance oraz Tyskie Dzbany 4:3 z Czułowianką II.

18:30 – Hiacynt Tychy – Tyskie Dzbany

Organizatorem Tyskiej Ligi Szóstek jest Stowarzyszenie Polskiego Sportu, a mecze rozgrywane są na Orliku przy ul. Wejchertów.