Hokeiści GKS Tychy wykonali drugi krok w stronę finału mistrzostw Polski. Tyszanie pokonali Polonię Bytom 3:2 i w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą 2:0.

Drugi pojedynek obu zespołów był jeszcze ciekawszy niż pierwszy. Zawodnicy zafundowali kibicom emocjonujące widowisko, które trzymało w napięciu do ostatnich sekund.

Tyszanie, w przeciwieństwie do pierwszego starcia, od początku ruszyli do ataków. Narzucenie swojego stylu gry przełożyło się na sytuacje podbramkowe, w których jednak górował Ondrej Raszka. Po serii strzałów musiał w końcu skapitulować, a wynik otworzył Bartłomiej Jeziorski. Jeszcze przed przerwą prowadzenie GKS podwyższył Jakub Witecki.

GKS Tychy - TMH Tempish Polonia Bytom

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nadal stroną przeważającą byli tyszanie, ale wiele do życzenia pozostawiała skuteczność. Krążek nie chciał wpaść do bramki bytomian mijając cel, bądź trafiając w bramkarza. Goście natomiast mieli dobrą okazję do zmniejszenia straty, ale nie wykorzystali ponad minuty gry w podwójnej przewadze.

Nikt z zebranych na Stadionie Zimowym w Tychach nie spodziewał się, że Polonię jeszcze stać będzie na zryw. Goście strzelili kontaktową bramkę wprowadzając nieco zamieszania w szeregi tyszan. W 54. min. Andrei Makrov ponownie powiększył przewagę GKS, ale chwilę później grając 6 na 4 bytomianie znowu strzelili kontaktową bramkę. Goście nadal atakowali, ale Stefan Zigardy nie dał się już pokonać.

GKS Tychy prowadzi w rywalizacji do czterech wygranych 2:0. Kolejne dwa mecze rozegrane zostaną w Bytomiu (sobota, niedziela).

GKS Tychy – TMH Polonia Bytom 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
1:0 Bartłomiej Jeziorski – Bartosz Ciura – Filip Komorski (16:54)
2:0 Jakub Witecki – Jarosław Rzeszutko – Josef Vitek (18:54) 5/3
2:1 Marcin Frączek – David Turon – Edmunds Augstkalns (47:03)
3:1 Andrej Makrov (53:59)
3:2 David Turon – Roman Malinik (55:51) 6/4

GKS Tychy: Zigardy (Kosowski) – Kubos, Zatko; Makrov, Kristek, Kolusz – Bryk, Kotlorz; Semorad, Galant, Bepierszcz – Kolarz, Ciura; Jeziorski, Komorski, Vitek – Pociecha, Horzelski; Witecki, Rzeszutko, Woźnica.