Hokeiści GKS Tychy mają za sobą pierwszą grę sparingową. Tyszanie pokonali TMH Polonię Bytom 4:1, a w składzie zadebiutowali sprowadzeni zawodnicy.

Zespół Andreia Gusowa udanie rozpoczął najważniejszy okres przygotowań. Tyszanie pokazali w starciu z Polonią, że są w bardzo dobrej formie fizycznej.

GKS Tychy od początku przeważał nad ambitną Polonią, ale długo kazali czekać kibicom na pierwszego gola. Zdobył go Jarosław Rzeszutko po 16. mini. gry i było to jedyne trafienie w pierwszej tercji pojedynku.

GKS Tychy - Comarch Cracovia Krakow

Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej części. Ponownie do bramki rywali trafił Rzeszutko, któremu na lodzie wychodziło niemal wszystko i był czołową postacią swojego zespołu. Chwilę później padły kolejne gole dla GKS, a ich autorami byli Filip Komorski i Mateusz Bryk. W końcówce drugiej tercji na jednorazowy zryw zebrali się goście. Jego efektem była kapitulacja John Murraya.

Tyszanie zaprezentowali się bardzo dobrze w pierwszej grze sparingowej. Kolejny test już w piątek, kiedy to zagrają rewanż w Bytomiu.

GKS Tychy – TMH Polonia Bytom 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
1:0 Jarosław Rzeszutko – Adam Bagiński – Mateusz Bryk (16:10)
2:0 Jarosław Rzeszutko – Mateusz Gościński (21:28)
3:0 Filip Komorski – Bartłomiej Jeziorski (22:10)
4:0 Mateusz Bryk – Michał Kotlorz (24:11) 6/5
4:1 Artur Wieczorek – Michał Działo – Sebastian Kłaczyński (37:06)

GKS: John Murray (Kamil Lewartowski) – Mateusz Bryk, Michał Kotlorz; Mateusz Gościński, Jarosław Rzeszutko, Adam Bagiński – Bartłomiej Pociecha, Bartosz Ciura; Kacper Guzik, Radosław Galant, Mateusz Bepierszcz – Remigiusz Gazda, Ilya Kaznadzei; Lukas Hvila, Filip Komorski, Alex Szczechura – Michael Kolarz, Marcin Horzelski; Patryk Kogut, Michał Woźnica, Bartłomiej Jeziorski.