W weekend w tyskiej Hali Sportowej rozegrano Mistrzostwa Śląska Dzieci i Kadetów w zapasach. Zawody udane były dla tyszan, bowiem zawodnicy MOSM zdobyli dziewięć medali.

Rozgrywana na trzech matach impreza sprowadziła do Tychów 140 zawodników z ośmiu klubów, a każdy chwalił organizację. Poziom sportowy także zachwycił, bo był bardzo wysoki.

Zawody rozgrywano w różnych kategoriach wagowych. Tyszanie zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając dziewięć medali. W kategorii do 23 kg srebrny medal zdobył Michał Kściuczyk, a brązowy Jakub Prędki. Zofia Surdel wywalczyła srebro w kat. do 25 kg, a w kat. 27 kg srero przypadło Sylwii Juźwik, a brąz zdobył Kacper Smołucha.

Sandra Kosmalska w kat. 29 kg zajęła drugą pozycję, Jakub Kozyra (35 kg) był czwarty, Michał Juźwik (38 kg) zdobył srebro, a Józef Surdel w tej samej kategorii był piąty. W kat. 47 kg siódmy był Dominik Duda, a Kacper Młocek (66 kg) zdobył srebro.

Wśród kadetów srebro zdobył Łukasz Bagniak, a piąte miejsce Wojciech Zok. Obaj startowali w kat. 69 kg.

Kolejne zapaśnicze zawody w Tychach odbędą się w dniach 6-7 czerwca. Wówczas rozegrany zostanie ogólnopolski turniej młodzików.