Zwycięstwem nad KKS Mickiewicz-Romus Katowice kończą rok koszykarze GKS Tychy. Tyszanie wygrali na wyjeździe 76:63.

Zespół Tomasza Jagiełki spotkanie rozpoczął z wysokiego „C”, bowiem już w pierwszej kwarcie dał do zrozumienia rywalom, że chce odnieść pewne zwycięstwo. Tyszanie byli skuteczni zarówno w ataku, jak i obronie, nie pozwalając gospodarzom na zbyt wiele. Dzięki temu GKS po pierwszej części prowadził 25:7.

Rysunek2

Druga kwarta natomiast należała do katowiczan, którzy wygrali 17:11, schodząc jednak na przerwę przegrywając. W trzeciej części gry GKS ponownie kontrolował przebieg gry, wygrywając 24:17 i powiększając swoją przewagę. Czwarta kwarta zakończyła się wygraną gospodarzy, którzy jednak nie zdołali odrobić strat.

GKS przerwę świąteczno-noworoczną spędzi na fotelu lidera grupy B II ligi.

KKS Mickiewicz-Romus Katowice – GKS Tychy 63:76 (7:25, 17:11, 17:24, 22:16)
GKS: Dziemba 13 (2 za 3), Lemański 7 (1), Basiński 2, Bzdyra 9, Deja 14 oraz Markowicz 7, Weiss 0, Hałas 15 (1), Olczak 9 (2).