Drugi zespół GKS Tychy odniósł zwycięstwo przed własną publicznością. Tyszanie po ciekawym spotkaniu 2:1 pokonali Gwarka Ornontowice.

Podopieczni Jarosława Zadylaka spisują się zdecydowanie poniżej oczekiwań w tym sezonie. Jednak w ostatnim meczu pokazali się z dobrej strony pokonując zespół wyżej notowany w tabeli.

Spotkanie jednak niezbyt dobrze się rozpoczęło dla tyszan. Czarnogłowski w 12. min. został pokonany i to goście pierwsi wyszli na prowadzenie. „Trójkolorowi” mieli sporo problemów przy konstruowaniu ataków, bowiem grając na sztucznej murawie w rzęsistym deszczu zdecydowanie łatwiej jest bronić, niż atakować. Mimo to gospodarze przed przerwą doprowadzili do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Piotr Myszor.

W przerwie na placu gry pojawił się niedawno sprowadzony do GKS Marokańczyk El Kabbou. Gra tyszan ożywiła się, a stwarzane okazje podbramkowe były coraz groźniejsze. Padł jednak tylko jeden gol, którego autorem był Ploch w 65. min. Wystarczyło to jednak do odniesienia trzeciej wygranej w tym sezonie.

GKS II Tychy po dziewięciu kolejkach zajmuje 10. miejsce z dorobkiem 11 punktów. W następnej serii gier tyszanie również u siebie zmierzą się z LKS Tworków.

GKS II Tychy – GKS Gwarek Ornontowice 2:1 (1:1). Bramki: Piotr Myszor (42.), Ploch (65.).
GKS: Czarnogłowski – Rabiej, Słanek, Zarębski, Matusik – Oleksy, Oczkowski, Ploch – Krzak (46. El Kabbou), Myszor (81. Sobieraj), Żelazowski (88. Fajkus).