Tyscy kajakarze wzięli dzisiaj (sobota, 01.10.) udział w IX Otwartych Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego. Tyszanie w Tarnobrzegu wywalczyli osiem medali.

Zawodnicy z Tychów stawali na podium zarówno w kategoriach indywidualnych, jak i parach. Tyszanie sięgnęli po sześć złotych i dwa srebrne medale.

Królem polowania został Wojciech Mielnik, który trzykrotnie stanął na podium za każdym razem sięgając po złoto. Najpierw w parze z Karolem Szczepankiem w K2 na 500m juniorów i juniorów młodszych, a następnie już w K1 na 500m juniorów i K1 na 200m juniorów. Karol Szczepanek wywalczył też złoto w K1 500m juniorów młodszych, a Borys Bobla w K1 200m dzieci.

Srebrne medale wywalczył duet Oliwia Goj – Marysia Błasiok w K2 500m młodziczek oraz Karol Szczepanek w K1 200m juniorów młodszych.

Dobre starty zaliczyli też Tomasz Podlawski (2. w K1 200m dzieci), duet Borys Boba – Jan Połap (7. miejsce w K2 500m młodzików) i Jan Połap (9. w K1 500m młodzików). W eliminacjach piąte miejsca zajęli Michał Gonszcz (K1, 500m młodzików) i Jan Połap (K1, 200m młodzików). Szóste miejsce Michał Gonszcz zajął w k! na 200m młodzików.