Działający w Tychach już trzy lata Ośrodek „Kibice Razem” przeniósł się we właściwe mu miejsce – Stadion Miejski Tychy. Jest on prowadzony przez Stowarzyszenie Kibiców GKS Tychy „Tyski Fan”.

Do tej pory Marcin Ciotucha i Michał Kania działali na osiedlu „Balbina”. Teraz cieszą się, że wrócili do miejsca, w którym ośrodek powinien być – na Stadionie Miejskim Tychy. – Jesteśmy wreszcie tu, gdzie zawsze chcieliśmy być – mówili prowadzący. – Niebawem ruszymy pełną parą i będziemy kontynuować nasze działania.

A tych było bardzo dużo – warsztaty z kibicowania „GKS od szatni” w których brali udział najmłodsi kibice, Spotkania ze sportowcami, Pożegnanie lata czy imprezy z okazji Dnia Dziecka. – Było to możliwe dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, PZPN, a także władzom samorządowym Tychów, którym dziękujemy za pomoc przy organizacji ośrodka, ale przede wszystkim za zaufanie, jakim nas obdarzono – mówił Marcin z Michałem.

– W założeniach programowych czytamy, iż „Kibice nie są problemem – kibice są częścią rozwiązania”. To bardzo dobre sformułowanie. Dlatego chętnie wspieram takie inicjatywy, bo również z perspektywy człowieka zarządzającego miastem widzę, jak ważna jest codzienna praca od podstaw, wychowywanie młodych ludzi, wpajanie im pewnych wartości. Sport ma być w mieście świętem – mówił Prezydent Andrzej Dziuba, który znany jest jako miłośnik sportu.

Projekt „Kibice Razem” realizowany jest od trzech lat. Działa obecnie w 17 miastach / klubach. W 2018 roku przeznaczono na niego z ministerstwa, PZPN oraz ze środków samorządowych prawie 2,5 mln zł.