Koszykarze GKS Tychy pokonali Znicz Pruszków 93:82 w czwartym meczu ćwierćfinałowym fazy play-off i awansowali do półfinału. Tam zmierzą się z Miastem Szkła Krosno.

Koszykarze GKS Tychy w niedzielę postawili sobie za cel awans do półfinału walki o najwyższy szczebel rozgrywkowy w Polsce. Tyszanie nie zamierzali wracać do Pruszkowa na piąty mecz i… wygrali spotkanie w Tychach!

GKS TYCHY - MIASTO SZKLA KROSNO

Zespół Tomasza Jagiełki od początku narzucił swój styl gry i wypracował sobie przewagę nad rywalem. Gospodarze przeważali zarówno w ataku, jak i obronie, co można było zauważyć po tablicy wyników. Pierwszą kwartę bowiem tyszanie wygrali 23:14. Podobnie było w drugiej, kiedy to goście nadal byli bezradni i na przerwę schodzili tracąc do GKS aż 16 oczek. Ozdobą pierwszej partii była na pewno akcja Karola Szpyrki, który do kosza trafił rzutem przez niemal całe boisko.

Po zmianie stron Znicz nie był w stanie zatrzymać rozpędzonych tyszan, którzy prowadzili już nawet 25 punktami! W czwartej kwarcie jednak inicjatywę zdołali przejąć goście, którzy jednak odrobili zaledwie 14 oczek, a GKS Tychy zasłużenie wygrał 93:82 i awansował do półfinału wygrywając rywalizację 3:1. Tam na GKS czeka mistrz sezonu zasadniczego – Miasto Szkła Krosno.

GKS Tychy – Znicz Basket Pruszków 93:82 (23:14, 25:18, 29:20, 16:30).
GKS Tychy: Piechowicz 14, Hałas 13 (2), Szpyrka 12 (1), Barycz 10 (2), Bzdyra 10 (1), Basiński 9 (1), Markowicz 9 (1), Dziemba 7 (1), Deja 7 (1), Olczak 2.
Znicz Basket Pruszków: Janiak 23 (2), Słupiński 22, Kordalski 9, Tokarski 8, Szwed 8, Czosnowski 5, Put 3, Stępkowski 2, Tarczyk 2.