Koszykarze GKS Tychy z kompletem punktów wyjechali ze stolicy. Tyszanie pokonali KK Warszawa 100:78!

W stolicy zespół Tomasza Jagiełki był faworytem, ale pierwsza kwarta nie zapowiadała łatwej wygranej. Wręcz przeciwnie, to gospodarze grali minimalnie skuteczniej i na pierwszą przerwę schodzili prowadząc jednym punktem. Dopiero po reprymendzie od trenera tyszanie złapali właściwy rytm i w drugiej części poprawili skuteczność. Zarówno w ataku, jak i defensywie grali bardzo dobrze i na przerwę schodzili prowadząc 15 punktami!

Po zmianie stron ponownie nieco lepiej prezentowali się warszawiacy. Zdołali jednak odrobić tylko trzy punkty. Czwarta partia znowu należała do tyszan. GKS Tychy nie pozwalał na zbyt wiele rywalom, dzięki czemu kwartę wygrał dziesięcioma punktami, a cały mecz 100:78.

Kolejny mecz podopiecznych Tomasza Jagiełki czeka w czwartek. Wówczas tyszanie podejmować będą Spójnię Stargard (godz. 18.00).

KK Warszawa – GKS Tychy 78:100 (20:19, 16:32, 24:21, 18:28).
KK Warszawa – Wojtyński 20 (4), Motel 16 (4), Jaremkiewicz 8 (2), Iwanowicz 8, Koźluk 8, Zapert 6, Dziatczuk 6, Jankowski 4, Samacki 2.
GKS Tychy – Szymczak 23 (2), Jankowski 18 (2), Kowalewski 16 (1), Słupiński 11, Małgorzaciak 10, Hałas 8 (1), Kulon 6, Deja 4, Usendiah 2, Majka 2.