Tyscy zapaśnicy zaliczyli bardzo udany start w Mistrzostwach Śląska młodzików i kadetów. Tyszanin został wicemistrzem Śląska.

W zawodach wzięło udział 227 zawodników z 23 klubów polskich, ukraińskich, słowackich i węgierskich. W tak licznym gronie dobrze spisali się tyszanie, którzy wrócili do domu z medalami.

W kategorii żaków złoty medal wywalczył Kamil Sitek, natomiast Emilia Gąsiorek i Bradley Kowalski wywalczyli srebro. Doskonale spisał się też Kacper Sitek, który został wicemistrzem Śląska młodzików. Warto przy tym zaznaczyć, że był to jego pierwszy start w tej kategorii wiekowej.

W zawodach startowali również Tymon Wieczorek, Wojciech Wańczura oraz Norbert Zyg. Oni również debiutowali w młodzikach zdobywając cenne doświadczenie.