Pływanie w Tychach w ostatnich latach mocno poszło do przodu. Dowodem na to są kapitalne wyniki Dawida Wiekiery, który jest doskonałym wzorem dla młodych pływaków.

W miniony weekend tyszanie startowali w Letnich Mistrzostwach Śląska w Pływaniu. W Gliwicach startowało 395 zawodników z 47 klubów, a MOSM Tychy reprezentowało 12 zawodników – Natasza Kupczyk, Lena Ponińska, Emilia Słabosz, Vanessa Wosztal, Zuzanna Żerdka, Tatiana Żychoń, Błażej Danielczyk, Jan Hyrnik, Daniel Maruszczyk, Julian Ławniczak, Paweł Radek i Łukasz Sendacki.

Fenomenalnie zaprezentowała się Emilia Słabosz, która startowała w kat. wiekowej 17 lat i starsi. Tyszanka była bezkonkurencyjna i aż pięciokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium. Emilia wygrała starty na dystansach 100m, 400m, 800m i 1500m stylem dowolnym oraz 400m stylem zmiennym, a na dystansie 200m stylem zmiennym została wicemistrzynią Śląska.

Brązowy medal w kat. juniorów 15-letnich wywalczyła Natasza Kupczyk (200m st. motylkowym), a także sztafeta 4x50m st. dowolnym w składzie Natasza Kupczyk, Tatiana Żychoń, Julian Ławniczak i Łukasz Sendacki. Poza podium znaleźli się Tatiana Żychoń (5. miejsce 100m stylem motylkowym), Julian Ławniczak (6. miejsce 100m stylem motylkowym i 200m stylem zmiennym), Łukasz Sendacki (8. miejsce 50m stylem grzbietowym).

W Gliwicach startowali również juniorzy 14-letni. Brązowy medal wywalczyła sztafeta 4x50m stylem dowolnym w składzie: Lena Ponińska, Zuzanna Żerdka, Jan Hyrnik i Paweł Radek. W tej kat. wiekowej dobre starty zaliczyli również: Jan Hyrnik (4. miejsce na 50 i 100m stylem klasycznym), Zuzanna Żerdka (4. miejsce 200m stylem klasycznym), Paweł Radek (5. miejsce 400m stylem zmiennym), Lena Ponińska (6. miejsce 100m stylem grzbietowym), Daniel Maruszczyk (8. miejsce 200m stylem grzbietowym).

Za przygotowanie zawodników odpowiadają Justyna Andrzejewska i Aleksandra Radek.