Dwójka tyszan wywalczyła medale podczas pływackich Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów.

Rozgrywane w Bydgoszczy odbywają się już po raz 79. 551 zawodników z 113 klubów do niedzieli rywalizuje na krótkim basenie.

Tradycyjnie już kapitalne starty zaliczył Dawid Wiekiera. Zawodnik Wodnika 29 Tychy został podwójnym Mistrzem Polski. Najpierw tyszanin notując czas 58.31 zdobył tytuł mistrza Polski seniorów na dystansie 100m. Dzień później podopieczny Marka Mroza ustanowił nowy rekord Polski na 200 m (2:06,08) sięgając po drugie złoto Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców.

Koleżanka klubowa Wiekiery – Wiktoria Radek również spisała się bardzo dobrze. Tyszanka wywalczyła dwa brązowe medale juniorów 17-18 lat na dystansach 100 m i 200 m. Trzecie miejsce w Finale C zajął Kamil Jaworski (czas – 1:03.29 – ustanawia swój nowy rekord życiowy).

Wymienieni zawodnicy startowali stylem klasycznym. Natomiast Natalia Mleczek wystartowała w Finale C na dystansie 200 m st. motylkowym i Finale C na 400 m stylem dowolnym. W obu tyszanka zanotowała rekordy życiowe. Przypomnijmy, że trenerem tyskich pływaków jest Marek Mróz.