Hokeiści GKS Tychy pokonali na wyjeździe Marma Ciarko STS Sanok 6:4 i wykorzystując wpadkę „GieKSy” wrócili na trzecie miejsce w tabeli. W ćwierćfinale play-off zagrają z sanockim zespołem.

Zespół Andrieja Sidorienki od początku spotkania przejął kontrolę nad spotkaniem w Sanoku. O wysokiej wygranej zadecydowała jednak pierwsza tercja.

Tyszanie już po 88 sek. wyszli na prowadzenie, a wynik otworzył Alexandre Boivin. W ósmej min. Filip Starzyński podwyższył prowadzenie „Trójkolorowych”, co dodało więcej spokoju ekipie Sidorienki. Jeszcze w pierwszej tercji tyszanie zdobyli kolejne dwie bramki. Zdobyli je Bartłomiej Jeziorski i Alexander Younan. Przed przerwą do siatki trafił też zawodnik gospodarzy.

Po zmianie stron znowu pierwsi trafili „Trójkolorowi”, a ich prowadzenie podwyższył Filip Komorski. Gospodarze nie zamierzali jednak odpuszczać i w drugiej tercji dwukrotnie znaleźli sposób na defensywę GKS Tychy. Ci jednak zachowali w miarę bezpieczną przewagę, bo na przerwę schodzili prowadząc 5:3. W trzeciej partii Younan zdobył szóstego gola dla tyszan wykorzystując okres liczebnej przewagi, ale mecz ostatecznie zakończył się wygraną GKS 6:4.

GKS Tychy wykorzystał niespodziewaną wpadkę GKS Katowice, który przegrał w Toruniu po dogrywce i wrócił na trzecią pozycję w tabeli. Oznacza to, że w fazie play-off tyszanie zmierzą się z Marma Ciarko STS Sanok.

Marma Ciarko STS Sanok – GKS Tychy 4:6 (1:4, 2:1, 1:1)
0:1 Alexandre Boivin – Christian Mroczkowski, Jouka Juhola (01:28)
0:2 Filip Starzyński – August Nilsson (07:55)
0:3 Bartłomiej Jeziorski – Ondřej Šedivý, Filip Komorski (16:19)
0:4 Alexander Younan – Jean Dupuy, Emil Bagin (17:55)
1:4 Konrad Filipek – Karol Biłas (19:50)
1:5 Filip Komorski – Bartłomiej Jeziorski, Ondřej Šedivý (27:07)
2:5 Sami Tamminen – Ville Heikkinen, Jere Karlsson (27:40)
3:5 Bartosz Florczak – Niko Ahoniemi (38:17)
3:6 Alexander Younan – Christian Mroczkowski, Roman Szturc (50:45, 5/4)
4:6 Sebastian Harila – Władysław Łysenko (58:54)

GKS Tychy: T. Fučík (K. Lewartowski) – B. Pociecha, O. Kaskinen, O. Šedivý, F. Komorski, B. Jeziorski – O. Jaśkiewicz, O. Bizacki, M. Gościński, F. Starzyński, S. Marzec – A. Younan, A. Nilsson, C. Mroczkowski, A. Boivin, J. Dupuy – E. Bagin, J. Bukowski, J. Juhola, R. Galant, R. Szturc.