Mistrz Polski od „porażki w dobrym stylu” rozpoczął zmagania w Hokejowej Lidze Mistrzów. Tyszanie choć rozegrali dobre spotkanie to przegrali z IFK Helsinki 3:5.

Dla GKS Tychy był to historyczny dzień. Pierwszy raz bowiem tyszanie grali w Hokejowej Lidze Mistrzów, a więc chcieli pokazać się z jak najlepszej strony.

Spotkanie rozpoczęli z impetem, skutecznie murując dostęp do własnej bramki. Szukali swoich okazji w kontrach, licząc na błąd rywali. Ten przydarzył się już w 5. min., a Alex Szczechura obsłużył Tomáša Sýkore który zaskoczył fińskiego bramkarza. Goście od razu ruszyli do odrabiania strat, a agresywna gra przyniosła efekt tuż przed przerwą.

Po zmianie stron było jeszcze więcej emocji, podobnie jak i bramek. Finowie w ostatniej chwili wykorzystali grę w przewadze i wyszli na prowadzenie. Chwilę później zawodnik IFK Helsinki otrzymał podwójną karę, a tyszanie.. zdobyli dwa gole! Najpierw do wyrównania doprowadził Filip Komorski, a chwilę później na listę strzelców wpisał się Michael Cichy.

Jednak wraz z upływem czasu coraz większą przewagę mieli goście, którzy jeszcze przed przerwą wyrównali stan gry. W trzeciej tercji już zdominowali mecz i strzelając dwa gole w pełni zasłużenie wygrali. GKS Tychy jednak grając z sercem i pełnym zaangażowaniem pokazał, że jest w stanie walczyć z teoretycznie lepszymi od siebie.

GKS Tychy – IFK Helsinki 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)

1:0 – Tomas Sýkora – Alexander Szczechura, Michael Cichy (04:33)
1:1 – Johan Motin – Tommi Santala, Markus Kankaanperä (18:09),
1:2 – Ryan O’Connor – Elias Ulander, Henrik Koivisto (26:35, 5/4),
2:2 – Filip Komorski – Gleb Klimienko Michael Cichy (28:29, 5/4),
3:2 – Michael Cichy – Gleb Klimienko, Filip Komorski (31:05, 5/4),
3:3 – Markus Kankaanperä – Elias Ulander (32:40),
3:4 – Johan Motin – Erik Thorell, Tommi Santala (43:19),
3:5 – Lucas Lessio – Teemu Tallberg, Henrik Koivisto (52:12).

GKS: Murray – Górny, Bryk; Gościński (2), Rzeszutko, Bagiński – Pociecha (2), Ciura; Klimienko, Komorski, Michnow (4) – Kotlorz, Novajovský; Sykora, Cichy, Szczechura – Kolarz; Kogut, Galant, Witecki, Kalinowski.