Tychy Falcons rozpoczynają zmagania w Lidze Futbolu Amerykańskiego. Tyszanie w pierwszym meczu zmierzą się na Narodowym Stadionie Rugby z Seahawks Gdynia.

Początek sezonu dla tyskich Sokołów nie będzie ani łatwy, ani przyjemny. Tyszanie bowiem zmierzą się z trzykrotnym Mistrzem Polski, który posiada ogromny bagaż doświadczeń.

– Chcemy w Gdyni zmazać plamę na honorze z zeszłego roku. Wówczas ulegliśmy Jastrzębiom dużą różnicą punktową i nikt z nas nie wspomina tego meczu dobrze – mówi Jacek Sikora z linii defensywnej Falcons. Seahawks w tamtym meczu od początku narzucili swój styl gry i zdominowali tyszan. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną gdynian 56:15.

Tyszanie z pewnością są dobrze przygotowani do sezonu. – Bardzo ciężko przygotowywaliśmy się do rozgrywek w tym sezonie pod okiem szerokiego
i doświadczonego sztabu trenerskiego. Dołączyli do nas również zawodnicy zza oceanu, którzy są dla nas znacznym wzmocnieniem. Nastroje w drużynie dopisują, wszyscy wiedzą o co gramy i nikogo nie trzeba motywować, bo każdy jest głodny gry i nie możemy się już doczekać pierwszego meczu – dodaje Sikora.

Spotkanie w Gdyni rozegrane zostanie w najbliższą sobotę (17.03.).