Młodziczki MOSM Tychy zanotowały kolejny bardzo dobry start. Piłkarki ręczne zdobyły srebrny medal w międzynarodowym turnieju Lajkonik Cup 2014.

W turnieju, który rozgrywany był w Krakowie, wystartowało 16 zespołów. Prócz MOSM i innych drużyn z Polski zagrały w nim m.in. zespoły ze Szwecji i Estonii.

Tyszanki w grupie spisały się rewelacyjnie wygrywając wszystkie trzy spotkania. MOSM kolejno ograł kolejno SPR Olkusz 28:17, Dąbrówkę Gniezno 20:8 i Zagłębie Lubin 23:14. W półfinale podopieczne Krzysztofa Willem i Agnieszki Żogała-Jeglińskiej, które są wciąż brązowymi medalistkami mistrzostw Polski, zmierzyły się ze srebrnymi medalistkami – MTS Kwidzyn. Tyszanki po fantastycznym meczu wygrały 23:16.

W finale zmierzyły się mistrzynie i wicemistrzynie Śląska. W tym starciu lepsza okazała się drużyna Ruchu Chorzów, która pokonała MOSM 20:15. Warto zaznaczyć, że pamiątkowe medale i puchar zawodniczkom wręczał Bogdan Wenta.

MOSM zagrał w składzie: Adrianna Mazurczyk, Agnieszka Zioła, Klaudia Wilczyńska, Michalina Sawczyk, Natalia Kasińska, Karolina Kawalec, Wiktoria Kosmowska, Wiktoria Bieluń, Wiktoria Poś, Weronika Poś, Sylwia Szołtysek, Wiktoria Cyganik, Iwona Szyroki, Sandra Kokot, Wiktoria Koska i Aleksandra Lisicka. Trenerzy: Krzysztof Willem i Agnieszka Żogała-Jeglińska.