W hokejowych derbach Śląskach GKS Tychy mierzył się z HC GKS Katowice. Spotkanie wygrali tyszanie 4:2, choć tyszanie wyraźnie przeżywają lekki spadek formy.

Derby Śląska zawsze przynosiły mnóstwo emocji, bowiem nie zważając na formę oba zespoły wkładały mnóstwo energii w pojedynek. Podobnie było i tym razem.

GKS Tychy - MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdansk

Początek spotkanie należał do tyszan. W 11. min. na prowadzenie swój zespół wyprowadził Filip Komorski, a trzy min. później podwyższył je Kamil Kalinowski. Dwubramkowe prowadzenie jednak rozluźniło tyszan, bowiem jeszcze przed przerwą katowiczanie zdołali doprowadzić do wyrównania.

Zespół Jiri Sejby nie zamierzał jednak odpuszczać i szukał ponownego wyjścia na prowadzenie. Długo jednak nie mogli sforsować defensywy rywali. Zrobiłto dopiero w końcówce drugiej tercji Adam Bagiński, który po indywidualnej akcji dał prowadzenie GKS Tychy. W trzeciej partii drugi raz na listę strzelców wpisał się Komorski, a tyszanie wygrali 4:2.

Zawodnicy GKS Tychy zdają sobie sprawę, że przed Pucharem Kontynentalnym czeka ich mnóstwo pracy. – Nasze ostatnie mecze z teoretycznie słabszym rywalem nie wyglądają tak jakbyśmy chcieli. Wygrywamy, ale gra pozostawia wiele do życzenia. Musimy sporo poprawić przed zbliżającym się Pucharem Kontynentalnym – powiedział po meczu Komorski.

Innego zdania nie mógł mieć trener Jiri Sejba. – Wiedzieliśmy, że Katowice nie będą łatwym rywalem. Szybko objęliśmy prowadzenie w pierwszej tercji, ale dwa proste błędy w końcówce sprawiły, że rywal wyrównał. W ostatnich meczach mamy problemy ze skutecznością i musimy nad tym popracować. Cieszę się, że trzy punkty wracają do Tychów.

KH GKS Katowice – GKS Tychy 2:4 (2:2, 0:1, 0:1)
0:1 Filip Komorski – Bartłomiej Jeziorski – Radosław Galant (10:48)
0:2 Kamil Kalinowski – Miroslav Zaťko (13:40)
1:2 Nedeljko Lukacevic – Nathan Sliwinski – Radosław Sawicki (16:16)
2:2 Radosław Sawicki – Nedeljko Lukacevic (19:49)
2:3 Adam Bagiński (36:19)
2:4 Filip Komorski – Petr Kuboš (41:01)

GKS Tychy: Zigardy – Zatko, Kotlorz; Bepierszcz, Kalinowski, Kolusz – Kubos, Ciura; Jeziorski, Komorski, Galant – Pociecha, Bryk, Witecki, Kristek, Kogut – Górny, Gazda, Woźnica, Rzeszutko, Bagiński.