Piłkarze GKS Tychy wygrali w ostatnim meczu sparingowym przed startem rozgrywek ligowych. Tyszanie po golach Damiana Krajanowskiego i zawodnika testowanego pokonali 2:0 Nadwiślan Góra.

Spotkanie rozpoczęło się od dobrej okazji gospodarzy. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Damian Furczyk, a głową Piotra Misztala próbował pokonać Krzysztof Zaremba. Warto zaznaczyć, że obaj byli w przeszłości graczami GKS. Po niespełna kwadransie Zaremba miał kolejną okazję. Zmusił do błędu Tomasza Balula, jednak zmarnował sytuację sam na sam z Misztalem.

Po zmianie stron GKS Tychy prezentował się dużo lepiej. Szczególnie dobrze zagrał Mateusz Grzybek, który w pierwszej swojej akcji dokładnie dośrodkował do Dawida Dzięgielewskiego. Zawodnik tyszan jednak był faulowany, a rzut karny na gola zamienił Damian Krajanowski. W 68. min. Grzybek ponownie błysnął na skrzydle. Tym razem jego idealne podanie wykończył jeden z testowanych graczy. Szanse miał też Krzysztof Bizacki, jednak jego strzał obronił bramkarz rywala.

Podopieczni Tomasza Fornalika wygrali ostatni mecz sparingowy przed startem rozgrywek ligowych. Jednak nim GKS zainauguruje pierwszoligowe rozgrywki spotka się jeszcze z Lechią Tomaszów Mazowiecki w ramach I rundy Pucharu Polski.

Nadwiślan Góra – GKS Tychy 0:2 (0:0). Bramki: Krajanowski (58. – karny), zawodnik testowany (68.).
GKS Tychy: I połowa: Misztal – Krajanowski, Kopczyk, Balul, Kołodziejski – Małkowski, Koman, Zawodnik testowany I – Smółka, Dzięgielewski (29. Zawodnik testowany II).
II połowa: Budka – Krajanowski (63. Chomiuk), Kopczyk (59. Masternak), Balul (66. Sadowski), Mączyński – Małkowski (57. Grzybek), Gąsior (59. Czupryna), Žunić, W. Król – Zawodnik testowany II (71. Bizacki), Dzięgielewski (68. Imiela).