Koszykarze GKS Tychy są na ostatniej prostej przygotowań do nowego sezonu. Tyszanie mają za sobą przedostatni sparing, w którym pokonali MCKiS Jaworzno 88:74.

Podopieczni Tomasza Jagiełki w spokoju przygotowują się do kolejnego sezonu. Zespół przeszedł gruntowną przebudowę, a zawodnicy ciągle się zgrywają, jednak sparingi napawają optymizmem.

W przedostatniej grze kontrolnej tyszanie podejmowali MCKiS Jaworzno. Przyjezdni wysoko zawiesili poprzeczkę, a po pierwszej bardzo wyrównanej kwarcie prowadzili dwoma oczkami (20:22). Gospodarze jednak nie zamierzali przegrać tego spotkania i jeszcze przed przerwą objęli prowadzenie (45:38).

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nadal to tyszanie przeważali, grali uważnie w defensywie i skutecznie w ataku. Dzięki temu po kolejnej partii gry prowadzili ośmioma punktami (64:56), choć goście zdobyli punkt więcej. W ostatniej części Tyszanie ponownie przejęli inicjatywę i ostatecznie w pełni zasłużenie wygrali 88:74.

GKS Tychy – MCKiS Jaworzno 88:74 (20:22, 25:16, 17:18, 26:18).