Hokeiści GKS Tychy wygrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem zespół Jiriego Sejby pokonał na wyjeździe Aksam Unię Oświęcim 3:1.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już po trzech min. gry prowadzili 1:0. Tyszanie jednak jeszcze w pierwszej tercji doprowadzili do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Pavel Mojžíš.

Druga tercja była wyrównana, ale nie przyniosła bramek. Te z kolei padły na początku ostatniej części gry. Już 40 sek. po wznowieniu Adam Bagiński wyprowadził GKS na prowadzenie, a niespełna dwie min. później Kacper Guzik ustalił wynik meczu.

Aksam Unia Oświęcim – GKS Tychy (1:1, 0:0, 0:2)
1:0 Marcin Jaros (02:51)
1:1 Pavel Mojžíš – Josef Vitek – Jan Steber (13:49)
1:2 Adam Bagiński – Josef Vitek – Michał Woźnica (40:40) 5/4
1:3 Kacper Guzik – Pavel Mojžíš (42:16)

GKS Tychy: Stefan Zigardy – Michał Kotlorz, Maciej Sulka; Michał Woźnica, Adam Bagiński, Josef Vitek – Pavel Mojzis, Jakub Wanacki; Mikołaj Łopuski, Radosław Galant, Jan Steber – Ladislav Havlik, Łukasz Sokół; Milan Baranyk, Adrian Parzyszek, Jakub Witecki – Artur Gwiżdż; Kacper Guzik, Jarosław Rzeszutko, Adam Piorun.