Hokeiści GKS Tychy zameldowali się w półfinale fazy play-off! Tyszanie w szóstym meczu pokonali po dogrywce Comarch Cracovię 3:2.

Spotkania obu zespołów zawsze były ciekawe i elektryzujące, ale w fazie play-off nabierały innego znaczenia. Tegoroczna rywalizacja zrobiła się jeszcze ciekawsza, kiedy krakowianie po wywalczeniu Pucharu Kontynentalnego złapali kontakt pokonując GKS w piątym meczu.

W walce tysko-krakowskiej istotnym elementem były przewagi, w których tyszanie radzili sobie znakomicie. Ze zdobytych 13 goli aż dziewięć strzelili mając na lodzie większą ilość graczy. Gracze Cracovii o tym zapomnieli i już w 143 sek. gry złapali karę, którą na gola zamienił Bartłomiej Pociecha. Kolejne przewagi podopiecznych Andrieja Sidorienki stały się.. przekleństwem, bowiem w dwóch takich przypadkach to goście strzelili gole.

Do wyrównania krakowianie doprowadzili, kiedy na ławce kar przebywał Artiom Woroszyło, a Tomáša Fučíka pokonał Jewgienij Bodrow. W drugiej tercji doszło do powtórki, a goście ponownie pokonali Fučíka grając w osłabieniu. „Trójkolorowi” wyrównali w 35. min. za sprawą uderzenia Jegora Fieofanowa. W trzeciej tercji gole nie padły, choć okazji ku temu nie brakowało.

Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. W tej tyszanie bardzo szybko zadali cios, który wprowadził ich do półfinału. W 94. sek. gry Christian Mroczkowski oddał strzał z nadgarstka pokonując bramkarza krakowian.

GKS Tychy – Comarch Cracovia 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, d. 1:0)
1:0 Bartłomiej Pociecha – Alexander Szczechura, Michael Cichy (02:57, 5/4)
1:1 Jewgienij Bodrow – Jewgienij Popiticz (06:07, 4/5)
1:2 Iwan Jacenko (24:13, 4/5)
2:2 Jegor Fieofanow – Michał Kotlorz (34:04)
3:2 Christian Mroczkowski (61:34, 4/4)

GKS Tychy: T. Fučík – M. Biro, B. Pociecha (2); M. Gościński, R. Galant, B. Jeziorski – G. Żełdakow, A. Smirnow; D. Sierguszkin, J. Fieofanow, J. Witecki – J. Seed, M. Kotlorz; A. Szczechura, M. Cichy, C. Mroczkowski – O. Bizacki; J. Dupuy, M. Ubowski, S. Marzec (2) oraz K. Wróbel.
Trener: Andriej Sidorienko.