Zwycięstwem 4:2 wznowili rozgrywki PHL hokeiści GKS Tychy. Tyszanie w 41. kolejce pokonali na wyjeździe Podhale Nowy Targ.

Dłuższa przerwa w Polskiej Hokej Lidze spowodowana była występem reprezentacji Polski w turnieju Euro Ice Hockey Challenge, w którym Biało-Czerwoni zajęli pierwsze miejsce. Tyszanie, którzy brali udział w zawodach wrócili do klubu zdrowi i w dobrej formie.

Spotkanie z Podhalem od początku stało na dobrym poziomie, a minimalną przewagę mieli gospodarze. Okazji nie brakowało, ale pierwszego gola zdobył dopiero w 10. min. Adam Bagiński. Tyszanin wykorzystał prostą stratę krążka obrońcy „Szarotek” i umieścił go tuż pod poprzeczką. Po nieco ponad kwadransie gry tyszanie w idealny sposób wykorzystali grę w przewadze, a na listę strzelców wpisał się Kacper Guzik.

DSC_2938

Drugą tercję lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po 89 sek. gry zdobyli kontaktową bramkę. To trafienie pobudziło graczy Podhala, którzy odważniej zaatakowali. Tyszanie jednak przetrwali napór, a w 33. min. ponownie wykorzystali błąd nowotarżan. Grający w przewadze gospodarze stracili krążek w psoty sposób, a następnie sfaulowali Nicolasa Bescha. Sędzia odgwizdał rzut karny, którego na gola zamienił poszkodowany.

Trzecia część odbywała się pod dyktando gospodarzy, którzy usilnie szukali kolejnych bramek. W 52. min. grający w przewadze tyszanie popełnili błąd, po którym Podhale ponownie nawiązało kontakt. W końcówce gospodarze wycofali bramkarza, co wykorzystał celnym trafieniem Josef Vitek.

Jutro (niedziela, 15.02.) GKS Tychy zagra na wyjeździe z Unią Oświęcim.

MMKS Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 2:4 (0:2, 1:1, 1:1).
0:1 Adam Bagiński – Michał Kotlorz (09:26)
0:2 Kacper Guzik – Jurii Kuzin – Jakub Ferenc (15:19) 5/4
1:2 Damian Kapica – Piotr Kmiecik (21:29)
1:3 Nicolas Besch (32:43) rzut karny
2:3 Damian Kapica – Mateusz Michalski (51:05) 4/5
2:4 Josef Vitek – Pavel Mojzis (59:58)

GKS Tychy: Kamil Kosowski – Bartłomiej Pociecha, Michał Kotlorz; Josef Vitek, Adam Bagiński, Radosław Galant – Jakub Wanacki, Nicolas Besch; Patryk Kogut, Maxim Kartoshkin, Marcin Kolusz – Jakub Ferenc, Pavel Mojzis; Kacper Guzik, Jarosław Rzeszutko, Jurii Kuzin – Jaroslav Hertl, Łukasz Sokół; Michał Woźnica, Adrian Parzyszek, Dawid Majoch.