Cztery gole padły w trzecim meczu ćwierćfinałowym pomiędzy GKS Tychy i Comarch Cracovią. Wszystkie zostały strzelone podczas gry w przewadze!

Po dwóch meczach w Krakowie kibice w Tychach mieli nadzieję na drugie zwycięstwo swoich pupili, ale też i na dobre widowisko. Otrzymali obie te rzeczy, bowiem GKS Tychy nie zawiódł.

Podopieczni Andrieja Sidorienki już w piątej minucie objęli prowadzenie. Tyszanie grając w przewadze rozegrali zamek, a precyzyjnym uderzeniem bramkarza krakowian pokonał Dienis Sireguszkin. Więcej goli w pierwszej odsłonie już nie padło, choć okazji nie brakowało. Głównie pod bramką Tomáša Fučika, który jednak nie dał się zaskoczyć przy kilku próbach przyjezdnych.

W drugiej tercji GKS Tychy wykonał dobrą pracę, dzięki której zdobył dwa gole i mocno przybliżył się do drugiej wygranej. Ponownie tyszanie kapitalnie zagrali w przewagach i właśnie mając jednego gracza więcej na lodzie znaleźli sposób na defensywę Cracovii. Najpierw Jegor Fieofanow uderzył pod poprzeczkę, a kilka minut później błąd bramkarza rywali wykorzystał Bartłomiej Jeziorski.

Podopieczni Rudolfa Roháčka w każdym aspekcie odstawali od „Trójkolorowych”. Dopiero w trzeciej tercji zaczęli grać agresywniej, co przełożyło się na sytuacje podbramkowe. W 44. min. znaleźli sposób na sforsowanie defensywy tyszan. Na więcej jednak gospodarze już nie pozwolili i w pełni zasłużenie wygrali trzeci mecz ćwierćfinałowy obejmując prowadzenie w rywalizacji 2:1.

Dzisiaj (poniedziałek, 28.02.) rozegrany zostanie mecz nr 4. Początek o godz. 19:00.

GKS Tychy – Comarch Cracovia 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
1:0 Dienis Sierguszkin – Jegor Fieofanow, Grigorij Żełdakow (04:08, 5/4),
2:0 Jegor Fieofanow – Bartłomiej Jeziorski, Grigorij Żełdakow (30:24, 5/4),
3:0 Bartłomiej Jeziorski – Grigorij Żełdakow, Jegor Fieofanow (34:21, 5/4),
3:1 Dmitrij Ismagiłow – Iwan Worobjow, Saku Kinnunen (43:42, 5/4).

Tychy: T. Fučík – M. Biro (2), B. Pociecha, M. Gościński, R. Galant, B. Jeziorski – G. Żełdakow (2), A. Smirnow, D. Sierguszkin, J. Fieofanow, J. Witecki – J. Seed, M. Kotlorz, J. Dupuy, M. Cichy, C. Mroczkowski – O. Bizacki (2), M. Ubowski, K. Wróbel, F. Starzyński, S. Marzec (4).
Trener: Andriej Sidorienko.