Wczoraj rozegrano sparingowe Derby Tychów pomiędzy GKS II Tychy a JUW-e Tychy. Lider ligi okręgowej wygrał 6:1, a samo spotkanie przypominało walkę o ligowe punkty.

Tomasz Wolak korzystał z usług zawodników, którym Tomasz Hajto podziękował – Mateusza Bukowca, Łukasza Bociana i Piotra Misztala. Zagrał też wracający ze Szczakowianki Piotr Holewa.

W pierwszej połowie to zawodnicy JUW-e lepiej sobie radzili, grając odważnie i bez kompleksów. Na przerwę schodzili prowadząc 1:0 po golu Mateusza Drąga. Warto zaznaczyć, że goście stawili się w osłabionym składzie, dlatego wzmocnił ich jeden z zawodników GKS.

20140827PF_LS026.JPG

Łukasz Bocian zdobył dwa gole w sparingu rezerwy GKS z JUWe. (fot. Łukasz Sobala)

Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie. Gracze JUW-e opadli z sił, co wykorzystali gospodarze. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się do niedawna pierwszoligowiec – Łukasz Bocian. Bramki strzelili też Pawełczyk, Sobota, Matusz i Sobas. W drugiej połowie czerwoną kartką ukarany został Mariusz Granek.

GKS II Tychy – JUW-e Tychy 6:1 (0:1). Bramki: Pawełczyk, Sobota, Matusz, Sobas, Bocian 2 oraz Drąg.
GKS II: Ł. Krzczuk – Marcin Grzybek, zaw. testowany, J. Krzczuk, Holewa – Koczy, Bukowiec, Ł. Biliński, Pawełczyk, Matusz – Sobas oraz Sobota, Misztal, Bocian, Jędryka, M. Granek.
JUW-e: Kwiatkowski – Nyga, Kryla, Łatka, Białas (zawodnik GKS) – Rafał Kaczmarczyk, Robert Kaczmarczyk, Pomietło, Hornik, Matejko – Drąg oraz Szkudło.