Hokeiści rozpoczęli zmagania w Memoriale Pavla Zabojnika. Tyszanie na początek musieli zmierzyć się z gospodarzami – HKM Zvolen.

Podopieczni Krzysztofa Majkowskiego dobrze rozpoczęli słowacki turniej. W połowie pierwszej tercji GKS wyszedł na prowadzenie za sprawą uderzenia Michaela Cichego. W kolejnych minutach jednak do głosu doszli miejscowi, którzy w 14. min. wykorzystali okres gry w przewadze i doprowadzili do remisu. Jeszcze przed przerwą zdobyli kolejne dwa gole.

Drugą partię GKS Tychy idealnie rozpoczął. Tyszanie potrzebowali zaledwie 17 sekund by zdobyć kontaktowego gola, a na listę strzelców wpisał się Denis Sergushkin. 16 (!) sek. później było już 3:3, a gola strzelił Alex Szczechura. Gospodarze po zimnym prysznicu otrząsnęli się i po półtorej min. ponownie objęli prowadzenie. W 28. min. podwyższyli prowadzenie, a chwilę później było już 6:3.

Trzybramkowa strata nie podłamała zespołu Krzysztofa Majkowskiego. Tyszanie szukali okazji do zdobycia goli, a w 38. min. wykorzystali podwójną przewagę. Gola wówczas zdobył Michael Cichy. W trzeciej tercji „Trójkolorowi” za sprawą Sergushkina ponownie wykorzystali przewagę, ale na więcej już nie pozwolili miejscowi.

Dzisiaj GKS Tychy zagra z reprezentacją Słowacji do lat 20. Początek meczu o godz. 15:30.

HKM Zvolen – GKS Tychy 6:5 (3:1, 3:3, 0:1)
0:1 Cichy (09:31)
1:1 Viedenský – Ully – Roy (13:11) 5/4
2:1 Marcinek – Kubka – Török (17:05)
3:1 Ully – Puliš (19:09)
3:2 Sergushkin – Gruźla (20:17)
3:3 Szczechura – Cichy (20:33)
4:3 Jedlička – Ully – Hain (22:12)