Hokeiści Pioniera Tychy w finale XII Mistrzostw Polski Amatorów ulegli Wojownikom Oświęcim 1:3 i ostatecznie zdobyli srebrny medal.

Finałowa potyczka z Wojownikami była rewanżem za grupowe starcie, w którym oświęcimianie wygrali 1:0. W meczu o złoto minimalną przewagę mieli goście, którzy po pierwszej tercji prowadzili jednym golem.

W drugiej to Pionier wyszedł bardziej zmotywowany, a bardziej agresywna gra wybiła z rytmu Wojowników. Tyszanie stwarzali sobie sytuacje strzeleckie, ale dobrze dysponowanego bramkarza zdołał pokonać tylko Lesław Abram.

Trzecia tercja to już całkowita dominacja gości, którzy lepiej kondycyjnie wytrzymali to spotkanie. Wojownicy zdobyli jeszcze dwa gole, pewnie pokonując gospodarza imprezy. Dla Pioniera wicemistrzostwo Polski to i tak spory sukces w historii.

Brązowy medal zdobyła Polonia Bytom, która pokonała w „małym finale” Zagłębie Sosnowiec 2:1.

Pionier Tychy – Wojownicy Oświęcim 1:3 (0:1, 1:0, 0:2). Bramka: Lesław Abram (Andrzej Miłek).
Pionier Tychy: Michał Michalak, Adrian Sławoński – Dawid Cegieła, Piotr Fus, Grzegorz Guściora, Andrzej Miłek, Paweł Olczak, Marcin Skorupka, Michał Stopa – Lesław Abram, Krzysztof Garyga, Mateusz Krzywda, Paweł Kwieciński, Marek Malinowski, Piotr Mioduszewski, Damian Nowak, Marcin Pachut, Michał Senczek, Marcin Szkoła, Beniamin Żbik.

Organizatorem turnieju był TKKF Pionier Tychy.