W Robimy Remonty Tyskiej Lidze Futsalu trwa walka zarówno o awans do elity, jak i również tytuł mistrzowski. W ostatniej serii gier doszło do szlagierowego starcia La Zabawy z Piwkarzykami.

Pojedynek ten elektryzował zawodników i kibiców obu ekip. Ci drudzy z pewnością się nie zawiedli, bo mecz był niezwykle ciekawy.

Grające w najmocniejszych zestawieniach zespoły pokazały, że są gotowe do walki o mistrzowski tytuł. Obrońcy tytułu w pierwszej połowie w krótkim odstępie czasowym zdobyli dwa gole i na przerwę schodzili prowadząc 2:0. Po zmianie stron ekipa La Zabawy nadal była stroną przeważającą, ale Piwkarzyki nie pozostali obojętni. Szybko zdobyli kontaktowego gola, ale ich postawa w defensywie pozostawiała wiele do życzenia. Ostatecznie Mistrz TLF wygrał 4:2 i wskoczył na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Ciekawie było też w pozostałych spotkaniach. Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli Kamraci z Wembley’a rozbijając Bieruńskich Grajków 9:2 oraz From UA, którzy 6:4 pokonali Antrax. Szczególnie ciekawy był ten drugi pojedynek, bowiem zespół z Ukrainy wszystkie gole zdobył w pierwszej połowie spotkania, a w 12. min. zostali osłabieni po czerwonej kartce dla Kovalenki. Antrax wykorzystał przewagę strzelając gola, a po zmianie stron siły i czasu starczyło beniaminkowi tylko na zmniejszenie strat.

Liderem pozostaje wciąż niepokonany zespół The Naturat Hydro Optima, który w pięciu grach uzbierał komplet 15 punktów. Na dole tabeli plasują się beniaminkowie – Bieruńskie Grajki i Antrax, dla których utrzymanie będzie bardzo trudnym zadaniem.

Na zapleczu elity trwa natomiast walka o awans. Murowanym kandydatem wydaje się być zespół „A”msterdam Duet Team, który w tym sezonie spisuje się rewelacyjnie. Zespół z osiedla A w siedmiu meczach uzbierał 18 punktów i ma pięć oczek przewagi nad Luz Blues i Tyskimi Dzbanami.