Pływacy MKP Wodnika 29 Tychy ciągle robią progres! Tym razem tyszanie zostali najlepszą męską drużyną sztafetową na Śląsku.

Podopieczni Marka Mroza i Michała Spławińskiego podczas ostatnich Mistrzostw Śląska w pływaniu zdobyli aż 11 medali indywidualnych oraz trzy złote (!) w sztafetach. Zawody odbyły się w Gliwicach, a tyszanie udowodnili, że są w doskonałej formie startowej.

Wodnik 29

Zawodnicy Wodnika w kat. wiekowej 16-18 lat i OPEN byli najlepsi w sztafetach 4×200 m, 4×200 m stylem dowolnym oraz 4×100 m stylem zmiennym. Złoty skład tworzyli Radosław Skierski, Oskar Bieg, Kamil Ogorzałek, Karol Popiela oraz Szymon Biecki.

Indywidualnie najlepiej spisała się Anna Zawadzka. Tyszanka łącznie zdobyła siedem medali indywidualnych – dwa srebrne medale 200 i 400 m stylem dowolnym w kategorii wiekowej 16-18 lat i OPEN oraz brązowy medal 50 m stylem dowolnym i srebrny 100 m stylem dowolnym w kat. wiekowej i brązowy medal w OPEN.

20170624_095927
W konkurencji 50 m stylem dowolnym w kat. 16-18 lat Kamil Ogorzałek zdobył złoty medal, a w OPEN brązowy. Na dystansie 100 m był najlepszy zarówno w OPEN, jak i w swojej kat. wiekowej. W swojej kat. brąz wywalczył też Karol Popiela, który na dystansie 50 m st motylkowym ustanowił swój rekord życiowy. Złoto wywalczył natomiast Dawid Dziedzic.

20170623_172756
Czwarte wyniki uzyskali też Radosław Skierski (50 m st. klasycznym, rekord życiowy) oraz Oskar Bieg (200 m st. klasycznym).