Tyszanin, Paweł Kosek został zwycięzcą 2. PZU Maratonu Szczecińskiego. Tyszanin trasę pokonał w czasie 2:40.19 i rywali wyprzedził o ponad 6 min.

W zawodach faworytami do wygranej byli zawodnicy ze Szczecina, co pokazały ostateczne wyniki. Plany nieco jednak pokrzyżował im tyszanin – Paweł Kosek.

Zawodnik ze Śląska wśród mężczyzn zdeklasował rywali. Trasę 42 km 195 m pokonał w bardzo dobrym czasie 2 godz. 40 min. 19 sek. Tym samym tyszanin wyprzedził dwójkę biegaczy ze Szczecina – Pawła Związek (2:46.46) oraz Grzegorza Naglackiego (2:53.38).

13533040_1209142009130578_7811407968306762528_n

Wśród kobiet pierwsze miejsce wywalczyła szczecinianka – Ewa Huryń. Biegaczka trasę pokonała w czasie 3:07.49 i jeszcze zdecydowaniej pokonała rywalki. Druga bowiem Grażyna Popiel z Trzebnicy zanotowała czas 3:25.03, a trzecia Katarzyna Mróz z Bydgoszczy 3:27.18.