Udanie zainaugurowali sezon zawodnicy GKS Futsal Tychy. Tyszanie wygrali wyjazdowy mecz z Marexem Chorzów 2:1, a bramki strzelili Kacper Dudzik i Piotr Myszor.

Futsalowy zespół GKS Tychy przeszedł sporo zmian w letniej przerwie. Do drużyny prowadzonej przez Witolda Zająca dołączyli Kacper Dudzik i Krystian Brzenk z Rekordu Bielsko-Biała, a także dobrze znani w Tychach Michał Słonina i Patryk Szachnitowski.

W Chorzowie tyszan czekał bardzo trudny mecz, bowiem specyficzna hala Marexu rządzi się swoimi prawami. Mimo to zespół Witolda Zająca miał przewagę i dłużej utrzymywał się przy piłce, a efektem były bramki. Wynik otworzył debiutant w tyskich barwach – Kacper Dudzik. Gospodarze odpowiedzieli jednak jeszcze przed przerwą, a przy straconym golu bez szans był Brzenk.

20130113_PF_LS_011

Po zmianie stron tyszanie jeszcze odważniej atakowali, co przyniosło efekt. Brutalnie sfaulowany przez bramkarza rywali został Michał Słonina, a sędzia nie wahał się pokazać rywalowi czerwonej kartki. Rzut wolny celnym trafieniem zakończył Piotr Myszor, a wynik do końca gry nie uległ zmianie.

W przyszłą niedzielę (27.09.) tyszanie podejmować będą zespół z Wieliczki, który jest jednym z kandydatów do awansu.

Marex Chorzów – GKS Futsal Tychy 1:2 (1:1). Bramki: Dudzik, Myszor.
GKS: Brzenk – Słonina, Biernat, Myszor, Pytel – B. Sitko, Dudzik, Kochanowski, Kołodziejczyk – Modrzik, Wolak, Wybraniec.