Zawodniczki TKS Tychy pokonały lidera III ligi kobiet – UKS Dębowiankę Dębowiec 3:2. Tyszanki dzięki wygranej awansowały na trzecią pozycję w tabeli.

Dwie pierwsze partie były bardzo dobre w wykonaniu zespołu Krzysztofa Pałki i Jacka Barana. Pierwszy set zakończył się wygraną TKS do 19. W drugim rywalizacja toczyła się nieco dłużej, jednak tyszanki ostatecznie wygrały do 22.

Rysunek2

Jednak w trzeciej partii zespół gości zaczął grać skuteczniej, natomiast w poczynaniach tyszanek coś się zacięło. Efektem tego były dwa sety dla UKS Dębowianki, które zakończyły się wygraną gości do 19 i 22.

Tie-break był wyrównany, ale szczęśliwy dla gospodyń. Tyszanki wygrały 15:13 i całe spotkanie 3:2. Dzięki temu TKS awansował na trzecią pozycję w tabeli mając trzy punkty straty do mającego dwa mecze więcej GS UKS Krzanowice.

TKS Tychy – UKS Dębowianka Dębowiec 3:2 (25:19, 25:22, 19:25, 23:25, 15:13).