Rozegrano I turniej serii UKS GKS Tychy Cup. Zwycięzcą została ekipa Zagłębia Sosnowiec. Gospodarze zajęli trzecie i siódme miejsca.

Coroczny turniej UKS GKS Tychy cieszy się coraz większą popularnością. W niedzielę rozegrano pierwsze zawody, w których rywalizowali zawodnicy z rocznika 2005.

Zwycięzcą zostało Zagłębie Sosnowiec, które wyprzedziło Energetyka ROW Rybnik oraz UKS GKS Tychy I. W zawodach zagrał też drugi zespół gospodarzy, który uplasował się na siódmej pozycji.

Klasyfikacja końcowa: 1. Zagłębie Sosnowiec, 2. ROW Rybnik, 3. UKS GKS Tychy I, 4. ATM Żywiec, 5. Stadion Śląski Chorzów, 6. Szombierki Bytom, 7. UKS GKS Tychy II, 8. Leśnik Kobiór.

Podczas zawodów przyznano też nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem został Maksymilian Małek, a zawodnikiem Aleksander Gurgul. Obaj reprezentowali barwy UKS GKS Tychy.

UKS GKS Tychy I zagrał w składzie: Maksymilian Małek, Szymon Urban, Konrad Kwiecień, Aleksander Gurgul, Jakub Olek, Radosław Olek, Bartosz Rogalski, Wojciech Rogalski, Artur Wincenciak.

UKS GKS Tychy II natomiast reprezentowali: Dominik Mnich, Patryk Cempa, Maksymilian Horst, Marcel Łukaszewski, Kacper Wróbel, Wiktor Bański, Patryk Zarzycki, Oliwier Śledź, Szymon Ruff, Jakub Rajchel, Mateusz Puchała, Jakub Wieczorek.

Honorowy patronat nad turniejem objął Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba. Współorganizatorami UKS GKS Tychy Cup są Stowarzyszenia GKS Tychy, Sportowe Tychy i Tyski Fan, a także spółka Tyski Sport S.A. i MOSiR Tychy.