Hokeiści GKS Tychy wzięli rewanż na Unii Oświęcim za porażkę na jej lodzie. Tyszanie po bardzo dobrym meczu rozbili rywali 7:0!

Tyszanie mieli w pamięci porażkę w Oświęcimiu, dlatego też do meczu podeszli mocno skoncentrowani. Od początku gry to gospodarze przeważali, a ich dominacja została nagrodzona.

W 7. min. padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Wynik otworzył Bartłomiej Jeziorski, który wykorzystał podanie Josefa Vitka. Kilka minut później efektowną bramkę zdobył Jakub Witecki. Napastnik tyszan objechał bramkę oświęcimian i uderzeniem z bekhendu pokonał bramkarza rywali. Zawodnicy też mieli swoje okazje, ale dobrze w bramce GKS spisywał się Kamil Kosowski.

GKS TYCHY - COMARCH CRACOVIA KRAKOW

Po zmianie stron ataki tyszan były jeszcze groźniejsze. Na zdobycie kolejnych dwóch goli GKS potrzebował zaledwie 54 sekundy! Najpierw Vitek uderzeniem między parkanami wykończył sytuację sam na sam, a chwilę później precyzyjny strzał oddał Mikołaj Łopuski. Dominacja tyszan w trzeciej tercji jeszcze bardziej wzrosła. Głównie za sprawą wysokiego prowadzenia oraz opadnięcia z sił gości. Efektem były trafienia Jaroslava Hertla, Kamila Kalinowskiego oraz Mateusza Bepierszcza.

GKS Tychy – TH Unia Oświęcim 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)
1:0 Bartłomiej Jeziorski – Josef Vitek (06:36)
2:0 Jakub Witecki – Radosław Galant (14:40)
3:0 Josef Vitek – Filip Komorski (23:35)
4:0 Mikołaj Łopuski – Marcin Kolusz – Jarosław Rzeszutko (24:41)
5:0 Jaroslav Hertl – Jurii Kuzin – Jarosław Rzeszutko (49:01) 4/5
6:0 Kamil Kalinowski – Mateusz Bepierszcz – Marcin Kolusz (53:49) 5/4
7:0 Mateusz Bepierszcz (58:09)

GKS Tychy: Kamil Kosowski (Stefan Zigardy) – Jaroslav Hertl, Bartłomiej Pociecha; Mikołaj Łopuski, Jarosław Rzeszutko, Yuri Kuzin – Mateusz Bryk, Michał Kotlorz; Mateusz Bepierszcz, Marcin Kolusz, Kamil Kalinowski – Bartosz Ciura, Michael Kolarz; Jakub Witecki, Radosław Galant, Adam Bagiński – Patryk Kogut, Maxim Kartoshkin, Bartłomiej Jeziorski, Filip Komorski, Josef Vitek.