Hokeiści GKS Tychy przełamali wyjazdową niemoc i po dwóch porażkach wygrali mecz wyjazdowy. Tyszanie 5:2 pokonali Comarch Cracovię.

Podopieczni Jiri Sejby do tej pory nie odnieśli zwycięstwa na wyjeździe. Tyszanie musieli uznać wyższość Unii Oświęcim i Podhala Nowy Targ. W Krakowie GKS zagrał jednak jak na mistrzów Polski przystało.

Krakowianie chcieli się zrewanżować tyszanom za porażkę w Superpucharze Polski. Nic jednak z ich planów nie wyszło, bowiem zespół Sejby rozegrał bardzo dobre zawody od początku kontrolując ich przebieg. Już w 5. min. swój zespół na prowadzenie wyprowadził Bartłomiej Pociecha, a niespełna pół min. później na listę strzelców wpisał się Filip Komorski. Dwa gole zdobyte w tak krótki czasie były mocnym ciosem dla gospodarzy, którzy nie potrafili się pozbierać. Tyszanie wykorzystali to, a trzecią bramkę zdobył Marcin Kolusz.

11988304_1181538311872767_7766925610124558012_n

Po przerwie gospodarze szukali bramek, które pozwolą im nawiązać wyrównaną walkę z tyszanami. Ci jednak nadal grali „swoje”, czego efektem były trafienia Jakuba Witeckiego i Josefa Vitka. Krakowianie przebudzili się dopiero w trzeciej tercji, ale dwie bramki jedynie zmniejszyły rozmiar porażki.

Kolejny mecz GKS Tychy rozegra już jutro (niedziela, 20.09.) kiedy to przed własną publicznością zmierzy się z Unią Oświęcim. Początek meczu o godz. 17:00.

Comarch Cracovia – GKS Tychy 2:5 (0:3, 0:2, 2:0).
0:1 Bartłomiej Pociecha – Yuri Kuzin – Mikołaj Łopuski (05:02)
0:2 Filip Komorski (05:31)
0:3 Marcin Kolusz – Mateusz Bepierszcz – Kamil Kalinowski (10:10)
0:4 Jakub Witecki – Adam Bagiński – Radosław Galant (23:44)
0:5 Josef Vitek – Michał Kotlorz (28:14)
1:5 Krystian Dziubiński – Patrik Svitana (46:00)
2:5 Maciej Kruczek – Petr Sinagl (49:58)

GKS Tychy: Kamil Kosowski (Stefan Zigardy) – Jaroslav Hertl, Bartłomiej Pociecha; Mikołaj Łopuski, Jarosław Rzeszutko, Yuri Kuzin – Mateusz Bryk, Michał Kotlorz; Mateusz Bepierszcz, Marcin Kolusz, Kamil Kalinowski – Bartosz Ciura, Michael Kolarz; Jakub Witecki, Radosław Galant, Adam Bagiński – Patryk Kogut, Maxim Kartoshkin, Bartłomiej Jeziorski, Filip Komorski, Josef Vitek.