KS Milicz ponownie pokonał TKS Nascon Kopex Tychy i został mistrzem II ligi. Czwarty mecz zakończył się wynikiem 3:1, podobnie jak rywalizacja obu zespołów.

Pierwszy set zapowiadał dobrą grę tyszan, którzy grali skutecznie zarówno w ataku, jak i obronie. Szczególnie we znaki rywalom dała się zagrywka Marcina Kozioła. Dzięki niej TKS odskoczył gospodarzom, pozwalając na zwycięstwo do 20. Druga część gra podopiecznych Grzegorza Słabego i Marcina Nycza nie była już tak dobra. Nie pomogły nawet zmiany, a Milicz wygrał do 20.

Trzeci i czwarty set były niemal identyczne. Zawodnicy gospodarzy rozgrywali dobre zawody, a goście serie zdobytych punktów przeplatali prostymi stratami i błędami. Dobry mecz rozgrywał Damian Miller, który napędzał ataki gości, a także Wojciech Bilgoń zastępujący tego dnia Roberta Kiwiora. Jednak mimo ambitnej walki TKS przegrał sety kolejno do 18 i 20, uznając ostatecznie wyższość gospodarzy.

KS Milicz został mistrzem II ligi, jednak nie to jest najważniejsze, bowiem prawdziwe mecze dopiero się rozpoczną. Obie ekipy zapewniły sobie udział w turnieju półfinałowym o awans do I ligi. Ten rozegrany zostanie 17-19 maja.

KS Milicz – TKS Nascon Kopex Tychy 3:1 (20:25, 25:20, 25:18, 25:20).