Piłkarze GKS Tychy odnieśli pierwszą wygraną w tym roku. Tyszanie dopiero w czwartym meczu sparingowym znaleźli sposób na pokonanie rywala.

Mecz z Puszczą Niepołomice, kolejnym ligowym rywalem, odbył się dzień po zakończeniu zgrupowania w Ustroniu. Podopieczni Artura Derbina, mimo braku świeżości przełamali niemoc i sięgnęli po pierwsze zwycięstwo w tym roku.

Pierwsi okazję do zdobycia gola mieli przyjezdni, którzy po rzucie rożnym poważnie zagrozili tyskiej bramce. Strzał rywala jednak tu przed linią bramkową zablokował jeden z obrońców. Tyszanie odpowiedzieli po niespełna kwadransie gry, a na listę strzelców wpisał się Daniel Rumin. Napastnik tyszan bramkarza Puszczy pokonał uderzeniem głową z najbliższej odległości.

Gospodarze na tym trafieniu nie poprzestali i wciąż atakowali bramkę gości. Brakowało im jednak dokładnego ostatniego podania. W 24. min. w polu karnym Puszczy padł Kamil Kargulewicz, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Krzysztof Wołkowicz i pewnym uderzeniem w okienko podwyższył prowadzenie tyszan.

Okazji do zmiany wyniku nie brakowało. Kilkukrotnie tyszan uratował skutecznymi interwencjami Konrad Jałocha, a po drugiej stronie najbliżej szczęścia był Marcin Kozina. Jego strzał po samodzielnym rajdzie jednak obrońca wybił z linii bramkowej. GKS Tychy ostatecznie wygrał 2:0, a Puszcza okazję do rewanżu będzie miała w trakcie rozgrywek Fortuna 1. Ligi.

GKS Tychy – Puszcza Niepołomice 2:0 (2:0)
1:0 – Daniel Rumin (13.)
2:0 – Krzysztof Wołkowicz (24. rzut karny)

GKS Tychy: I połowa: 13. Konrad Jałocha – 99. Dominik Połap, 6. Nemanja Nedić, 25. Wiktor Żytek, 11. Krzysztof Wołkowicz – 27. Kamil Kargulewicz, 28. Miłosz Pawlusiński, 7. Jakub Piątek, 79. Marcin Kozina – 29. Tomáš Malec, 19. Daniel Rumin.
II połowa: 1. Adrian Odyjewski – 21. Krzysztof Machowski, 16. Tomasz Krężelok (72, 11. Krzysztof Wołkowicz), 30. Kamil Szymura, 11. Krzysztof Wołkowicz (69, 99. Dominik Połap) – 14. Bartosz Biel, 4. Oskar Paprzycki, 18. Dorian Orliński, 8. Łukasz Grzeszczyk, 9. Krystian Wachowiak – 26. Natan Dzięgielewski.